Результаты поиска растений по названию → ""

Вирощування полуниці

Вирощування полуниці фото

Всі люблять полуницю, без неї неможливо собі уявити земельну ділянку. Крім цього вона росте в палісадниках, на дачних ділянках, а також теплицях і невеликих парниках. Але вирощувати її у великих масштабах в парниках і теплицях не так просто, найголовніше, повинно бути бажання цим займатися, і, зрозуміло, вміння і професіоналізм. Сьогодні ми б хотіли розповісти вам, яких основних правил потрібно дотримуватися, щоб виростити відмінний урожай полуниці.

Багато хто вважає, що вирощування полуниці на початку травня просто неможливе, а та, що вирощується в теплицях і парниках на суміші добрив та стимуляторів росту. Але це не так, при правильній технології цілком реально отримати багатий і якісний урожай полуниці.

Сорт полуниці

До цієї справи потрібно підійти дуже серйозно, щоб не бути в підсумку розчарованим. Сорт ми вибираємо за такими критеріями:

Сприятливі кліматичні умови. Не будь-який сорт підійде для вашого регіону, тому бажано купувати саджанці в тому місці, де ви проживаєте. Тільки в цьому випадку ви отримаєте хорошу полуницю, яка буде готова до будь-якої погоди вашого регіону.

Термін дозрівання. Посадіть кілька грядок полуниці – кожен сорт на різний термін дозрівання. У підсумку ви будете збирати полуницю вже з середини червня і аж до початку вересня. І до того ж у вас завжди буде можливість отримати саджанці, необхідні для вирощування.

Грунт і добриво

Якщо з місцем вирощування полуниці все вирішено, після цього ви повинні придбати парник. Тепер залишилося тільки визначитися з грунтом, в якій будуть рости молоді саджанці і дорослі кущі полуниці.

Найкращим грунтом для вирощування полуниці в парниках і теплицях вважається грунт, в якому росли злакові культури, якщо найти такий грунт складно, то підійде грунт з полів і дернова земля.

Ні в якому разі не можна використовувати грунт, в якому раніше росла капуста або картопля. Полуниця в парниках також потребує органічних і мінеральних добрив. Потрібно буде внести торф, компост, гній, а також калій магнезит, сечовину і суперфосфат.

Посадковий матеріал та догляд

Професіонали радять використовувати в якості посадкового матеріалу вуса полуниці, отримані від материнських рослин відкритого грунту. Найсильніші і якісні вусики просто обрізають.

Спочатку їх садять в парник і після того як вони обзавелися розвиненою кореневою системою їх пересаджую в теплицю або у відкритий грунт. В парнику робимо звичайну грядку, вносимо добрива, наприклад перегній, потім у другій половині серпня садимо вусики. Самою ранньою весною, як тільки зійшов сніг, ставимо парники. Стежимо за температурою, провітрюємо і поливаємо ділянки.

Температура повинна постійно підвищуватися, а вологість повинна відповідати інтервалу 80-85 %. Якщо дотримуватися усих вимог, полуниця швидко виросте. Після того, як вона зацвіте, потрібно зняти укриття з парника для розсади на кілька годин в день. Крім цього можна зробити штучне запилення.

По матеріалам сайту buduemdim.com.ua